Trecere la conținutul principal

Key Account Manager

Aplicați acum
ID post vacant 290257 Data afișării 04/17/2024 Locație : Galați, România

Doriţi să vă construiţi un viitor mai puternic şi mai durabil şi să vă dezvoltaţi cariera? Alăturaţi-vă echipei globale Cargill, formată din 160.000 de angajaţi, dedicaţi obiectivului de a hrăni lumea în mod sigur, responsabil şi sustenabil! Această poziţie este pentru Divizia de business responsabilă de lanţul de aprovizionare agricolă Cargill, prin care conectăm optim clienţii din domeniul agricol cu alimentele, furajele şi industria de profil.

Descrierea postului

Acest post este responsabil pentru strategia de originare a furnizorilor din județul Galati si Vaslui. Aceasta se va realiza prin atingerea obiectivelor specifice, prin aplicarea strategiei de accesare a pieței pentru furnizorii alocați, managementul relațiilor cu clienții, planificarea conturilor și managementul riscurilor. Căutăm un profesionist care să dezvolte excelente relații profesionale, de lungă durată cu clienții și furnizorii.

Responsabilitati

  • Negociază cu furnizorii existenți și cu cei potențiali pentru a îndeplini obiectivele date în ceea ce privește originarea, managementul riscurilor (dacă este cazul), serviciile legate de depozitare marfă în silozuri, aplicarea instrumentelor și tehnicilor specifice de vânzări si aplicabile pentru activitatea de originare
  • Întocmește și execută planuri de activitate personalizate, atât pentru furnizorii existenți, cât și pentru potențiali furnizori
  • Monitorizează activitatea din zona alocată (fluxuri de marfă identificate, așteptările de preț și piață ale furnizorilor săi, tendințele de evoluție ale planurilor de culturi din zona sa, cantitatea de marfă vândută și cea disponibilă) si transmite aceste date persoanelor desemnate
  • Oferă soluții orientate către furnizorul său, identificând oportunități pentru a accesa anumite volume de marfă prin schimbarea fluxului logistic obișnuit
  • Monitorizează executarea contractelor de către departamentele desemnate, verificând satisfacția clientului si oferind asistență, dacă este necesar
  • Se asigură că documentele (contracte, documente de plată etc.) respectă procedurile interne ale companiei și prevederile legale
  • Realizeaza si transmite raportari săptămânale/lunare/semestriale cu privire la propria performanță si participă la întalnirile periodice organizate cu echipa comercială. Actualizează baza de date cu furnizorii și evidențele interacțiunii cu aceștia

Cerinte

Cerințe obligatorii

  • Minimum doi ani de experiență relevantă in domeniul agricol (achizitii cereale, vanzari inputuri)
  • Cunoștințe despre lanțul de aprovizionare în agricultură si despre activitățile de comerț cu cereale
  • Studii universitare, în domeniul agriculturii sau al afacerilor/economiei
  • Managementul relațiilor cu clienții
  • Cunoștințe PC (Microsoft Outlook, Excel, Word)
  • Permis de conducere, categoria B
  • Disponibilitate pentru călătorii în interes de serviciu și conducerea mașinii companiei în acest sens
  • Abilități de vânzări consultative si abilități excelente de negociere și convingere, orientare către rezultate

Cerințe opționale

  • Limba engleză - nivel intermediar
  • Înțelegerea evoluției prețurilor/piețelor și capacitatea de a explica tendințele sau acțiunea factorilor externi
  • Expunere către procese și proceduri complexe specifice companiilor din domeniul comerțului cu cereale

#LI-CH1

Oferta noastra
Oferim un mediu de lucru cu expunere internaționala, menit sa stimuleze si sa incurajeze cresterea profesionala într-un ritm rapid. De asemenea, oferim un salariu competitiv și o varietate de beneficii suplimentare, cat si oportunități de dezvoltare a carierei într-una dintre cele mai mari și mai solide companii private din lume.

Interesat? Atunci trimite-ne CV-ul tau cat mai curand!

Ne poti urmari si afla mai multe despre noi si pe LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/cargill

Cargill si-a luat angajamentul de a fi o companie incluziva. Citeste mai multe despre initiativele noastre aici: https://careers.cargill.com/diversity/

Sincronizare posturi Linkedin

Aflați unde vă încadrați în cadrul Cargill. Conectați-vă la profilul dumneavoastră LinkedIn și vom folosi aptitudinile și experiența pentru a căuta locuri de muncă potrivite pentru dumneavoastră.

Găsiți postul potrivit

Durabilitate pentru
cacao

Promisiunea Cargill privind cacaua se angajează să securizeze un sector prosper pentru cacao, timp de generații.

Aflați mai multe (Durabilitate pentru cacao)

Integrarea și diversitatea

Cultura companiei cu privire la integrare ne ajută să dăm formă viitorului lumii.

Aflați mai multe (Integrarea și diversitatea)

Viața la
Cargill

Descoperiți cum puteți atinge un obiectiv mai mare printr-o carieră la Cargill.

Aflați mai multe (Viața la Cargill)

Nu au fost vizualizate locuri de muncă aici...încă.

Treceți în revistă locurile de muncă disponibile în acest site. Apoi veți vedea aici locurile de muncă vizualizate recent.

Prosperați