Trecere la conținutul principal

Administrative Support (2 year limited contract)

Aplicați acum
ID post vacant 287306 Data afișării 04/19/2024 Locație : București, România

Doriţi să vă construiţi un viitor mai puternic şi mai durabil şi să vă dezvoltaţi cariera? Alăturaţi-vă echipei globale Cargill, formată din 155.000 de angajaţi, care se bazează pe utilizarea noilor tehnologii, pe analize dinamice şi pe cei peste 155 de ani de experienţă pentru a conecta agricultorii cu pieţele de desfacere, clienţii cu ingredientele, iar oamenii şi animalele cu mâncarea de care au nevoie pentru o viaţă sănătoasă.

Descrierea rolului

Responsabilul pentru Suport Administrativ are ca sarcini colectarea, monitorizarea, înregistrarea și urmărirea documentelor relevante emise în timpul executării contractelor. De asemenea, are in atributii diverse sarcini administrative ale echipei de Customer Service.

Responsabilitati

  • Tine legatura cu arhivarul legat de jurnalele TVA, in vederea completarii documentelor lipsa
  • Primeste toate facturile prin posta, se asigura ca sunt inregistrate in SAP
  • Primeste lunar Avizele+Ticheti de la silozurile terte si le ataseaza facturilor de marfa
  • Preia setul de facturi emise printat automat de SAP, le ataseaza documentele de receptie primite de la clienti puse la dispozitie de Customer Service
  • Intocmeste situatiile documentare cerute de regulile europene
  • Primeste si tine evidenta efectelor de plata
  • Emite si transmite zilnic situatia nominarilor finalizate
  • Urmareste situatia documentelor ISCC si solicita obtinerea acestora acolo unde lipsesc
  • Urmareste actualizarea zilnica a cursului valutar
  • Completeaza avize Cargill conform solicitarilor (semnat/stampilat/completare date furnizor) si le trimite in locatiile terte (in cazul in care este solicitat acest lucru de colegii din Customer Service).
  • Are access in SAP si emite rapoarte si situatii necesare activitatii.

Cerinte

Cerinte obligatorii

  • Studii incheiate/in curs, de preferință în domeniul financiar / logistic / comercial sau în domenii conexe
  • Nivel ridicat de atenție la detalii

Cerinte optionale

  • Bune cunoștințe financiare/fiscale
  • Experiență relevanta de lucru – min. 1 an
  • Cunostinte de arhivare a documentelor
  • Adaptabilitate și buna capacitate de gestionare a stresului

#LI-CH1

Oferta noastra
Oferim un mediu de lucru cu expunere internaționala, menit sa stimuleze si sa incurajeze cresterea profesionala într-un ritm rapid. De asemenea, oferim un salariu competitiv și o varietate de beneficii suplimentare, cat si oportunități de dezvoltare a carierei într-una dintre cele mai mari și mai solide companii private din lume.

Interesat? Atunci trimite-ne CV-ul tau cat mai curand!
Ne poti urmari si afla mai multe despre noi si pe LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/cargill

Cargill si-a luat angajamentul de a fi o companie incluziva. Citeste mai multe despre initiativele noastre aici: https://careers.cargill.com/diversity/

Sincronizare posturi Linkedin

Aflați unde vă încadrați în cadrul Cargill. Conectați-vă la profilul dumneavoastră LinkedIn și vom folosi aptitudinile și experiența pentru a căuta locuri de muncă potrivite pentru dumneavoastră.

Găsiți postul potrivit

Durabilitate pentru
cacao

Promisiunea Cargill privind cacaua se angajează să securizeze un sector prosper pentru cacao, timp de generații.

Aflați mai multe (Durabilitate pentru cacao)

Integrarea și diversitatea

Cultura companiei cu privire la integrare ne ajută să dăm formă viitorului lumii.

Aflați mai multe (Integrarea și diversitatea)

Viața la
Cargill

Descoperiți cum puteți atinge un obiectiv mai mare printr-o carieră la Cargill.

Aflați mai multe (Viața la Cargill)

Nu au fost vizualizate locuri de muncă aici...încă.

Treceți în revistă locurile de muncă disponibile în acest site. Apoi veți vedea aici locurile de muncă vizualizate recent.

Prosperați